سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت

رطوبت لازم در سالن پرورش قارچ و مراحل تولید آن

رطوبت لازم در سالن پرورش قارچ و مراحل تولید آن

 

رطوبت لازم در سالن پرورش قارچ و مراحل تولید آن

 

رطوبت لازم در سالن های پرورش قارچ از ارکان مهم در کمیت و کیفیت تولید است. روشهای مختلفی جهت ایجاد رطوبت موجود است که در زمستان و فصول سرد سال دیگ بخار و در فصول گرم استفاده از مه پاش یا رطوبت ساز پیشنهاد می شود، که مه پاش بدلیل رطوبت بهتر و یکنواخت تر در اولویت است. دیگ بخار علاوه بر تامین رطوبت در پاستوریزه کردن سالن بسیار مفید است. در سالن های کوچک که خریداری دیگ مقرون به صرفه نیست پیشنهاد می شود از مخزن و مشعل آبگرمکن استفاده شود که تا حد زیادی جوابگو است.

 

شاید به نظر بیاید که چیدن قارچ ساده ترین مرحله در پرورش قارچ است ! اما اگر چیدن قارچ را دست کم بگیرید تمام زحماتی که از زمان خرید کمپوست کشیده اید تا حدودی از بین خواهد رفت . منظور از چیدن اصولی چیست ؟ فرض کنید امروز روز برداشت قارچ در سالن است و از دیشب تا امروز یک دفعه مقدار زیادی قارچ در سالن ظاهر شده . حالا بعد از اقدام به چیدن قارچها پس از چند ساعت متوجه میشوید که زمان برای برداشت بموقع قارچ ها ندارید و به سرعت در حال رشد هستند . اینجاست که هر طور شده میخواهید قارچ ها را از روی کمپوستها جمع کنید و دقیقا مشکل از همینجا شروع میشود به تمیزی قارچ ها بی توجه میشوید و فقط آنها را برداشت میکنید و در سبدها میریزید

 

. بله البته شاید چاره ای هم در اکثر مواقع وجود نداشته باشد ولی همین کار شما باعث میشود ویزیتور که جهت خرید بار قارچ شما اقدام میکند به دلیل خاکی بودن قارچ ها آنها را با قیمتی بسیار کمتر خریداری کند . و این یعنی ضرری هنگفت سناریوی بالا برای بیشتر قارچ کاران تازه کار رخ میدهد . سعی کنید پیش از برداشت از دستکش های پلاستیکی یکبار مصرف استفاده کنید . قارچها را پس از چیدن توسط فرچه های رنگ که در آغاز کار آنها را شسته اید تمیز کنید ( یعنی خاک بالای آنها را پاک کنید) از فشار دادن فرچه بر روی کلاهک اجتناب کنید چون باعث سیاه شدن آن خواهد شد . قارچها را چطور برداشت کنیم که کلاهک از پایه جدا نشود ؟